Top-tier genetics meticulously bred by boutique breeders in the USA. Seeds have been verified with outstanding germination rates. Enjoy!
| Name | Gorilla Cookies Auto |
| Genetics | Gorilla Glue x Girl Scout Cookies |
| Seed to Harvest | 75 days |
| THC % | 19-25 % |
| CBD % | <1 % |
| Sativa % | 70 % |
| Indica % | 30 % |
| Indoor Yield | 200-650 g/m2 |
| Outdoor Yield | 100-150 g/plant |
| Plant Height | 90-130 cm |
| Aroma & Flavors | Cookie, Mint, Nutty |
| Bud Color | Green (Dark), Green (Light), Orange |
| Environment | Indoor, Outdoor, Greenhouse |
| Mould Resistance | Good |
| Vigor | Good |
| Habit | Single-stem |
| Skill Level | Beginner |
| Yield | High |

There are no reviews yet.