Vigorous medicinal variety, which combines the strength of lemon, with the exceptionally spicy features of skunk, thus giving a citrus silver with a tasty touch of spice.
| Genetics: |
Lemon Skunk x CBD Rich Strain
|
| Genotype: |
Sativa Dominant Hybrid
|
| Flowering Type: | Photoperiod |
| Gender: | Feminised |
| THC Content: | <10% |
| CBD Content: | >5% |
| Yield: | 350 g/m² |
| Plant Height: | > 1.5m |
| Flowering Time: | Avg 65 days |
| Taste / Flavour: | Lemon, Skunk, Citrus |
| Effect: |
Happy, Euphoric, Uplifted, Relaxed, Energetic
|
| Possible Medical: |
Depression, Stress, Pain
|
Vigorous medicinal variety, which combines the strength of lemon, with the exceptionally spicy features of skunk, thus giving a citrus silver with a tasty touch of spice.
| Weight | 0.001 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.1 × 0.1 × 0.1 cm |
| Seed Pack | 1 Seed, 3 Seeds, 5 Seeds, 20 Seeds |
There are no reviews yet.